Infolinia: (44STUDENT) +48 447883368 | FAQ

|Zaloguj się

ABC turysty › Rodzaje zakwaterowania na wyjazdach

Pokój w hotelu

Obiekty posiadające co najmniej 10 pokoi, w tym większość miejsc w pokojach dwu- lub trzyosobowych. Zazwyczaj pokój 3 osobowy to lokal 2 osobowy z dostawką (2+1). Hotelom ze względu na standard przyznawane są gwiazdki. Na przykład jedna gwiazdka przyznawana jest, gdy w pokoju znajduje się łóżko, szafa, szafka nocna i umywalka. Łazienka może być na zewnątrz pokoju.

Hotel są główną opcją zakwaterowania w Naszej ofercie, można je wybrać niemal na każdym wyjeździe. Korzystamy z różnych standardów hoteli.


Pokój w hostelu

Niskobudżetowe miejsca tymczasowego zakwaterowania o standardzie różniącym się od hotelu głównie ilością miejsc w pokojach, łóżkami piętrowymi i współdzieleniem pomieszczeń przeznaczonych dla gości (np. wspólna kuchnia, łazienka, pokój dzienny). Najczęstszymi gośćmi w hostelach są studenci i backpakerzy dla których ważny jest klimat i mniej oficjalna, domowa atmosfera.

Charakterystyczne dla hostelu jest wynajmowanie łóżka, a nie pokoju. Pokoje w hostelach to tzw. dormy, czyli pokoje wieloosobowe (6-18 łóżek, może ich być nawet 100), które najczęściej są koedukacyjne (mogą występować pokoje tylko męskie lub pokoje tylko damskie). W hostelach można znaleźć także pokoje indywidualne: jedno-, dwu-, trzyosobowe. Cena pokoju wzrasta jeżeli znajduje się w nim łazienka.

Z hosteli korzystamy m.in podczas krótkich wyjazdów typu City Break oraz w hostelach tranzytowych na trasie Eurotripów.


Apartament

Samodzielny lokal mieszkalny, który zajmuje tylko część budynku. Składa się z przynajmniej dwóch pokoi (pokój dzienny i pokój sypialny, których może być więcej) i łazienki. 

Zazwyczaj na wyposażeniu jest aneks kuchenny (kuchenka elektryczna lub gazowa, lodówka, przybory kuchenne, sztućce, stoły i krzesła, czasem znajdziemy też piekarnik lub kuchenkę mikrofalową, a nawet zmywarkę do naczyń), który może być osobnym pomieszczeniem lub znajdować się w pokoju dziennym - informacja o dostępności aneksu w apartamencie jest podana zawsze przy opisie zakwaterowania oferty.

Pokój dzienny może być również przeznaczony do spania, jeżeli posiada rozkładaną sofę. Pokój dzienny jest pokojem przechodnim. Apartament dwupokojowy po włosku to billo - jest czteroosobowy, a trzypokojowy to trillo - jest sześcioosobowy. O ile architektura budynku to umożliwia w apartamencie znajduje się balkon. W apartamencie mogą znajdować się łóżka jedno- lub dwuosobowe, dodatkowe miejsce do spania można znaleźć na rozkładanych fotelach lub łóżkach polowych (dostawkach), wtedy w apartamencie może mieszkać więcej osób.


Studio

Samodzielne, małe mieszkanie, które łączy w sobie: salon, sypialnię i aneks kuchenny jako jedno pomieszczenie z dodatkową łazienką w drugim, mniejszym pomieszczeniu.


Kajuta na promie

Kabiny wewnętrzne posiadające łazienkę. W większości przypadków są to funkcjonalnie urządzone kabiny 4 osobowe składające się z dwóch piętrowych łóżek. Jednak w zależności od promów dostępne są również z dwoma lub trzema łóżkami.

Na promie (w zależności od wersji) może znajdować się basen, dostęp do wi-fi, restauracja, sklepy, oraz bar! 

    


Kemping (camping)

Obiekt strzeżony (ogrodzone) umożliwiający nocleg w namiotach, samochodach kempingowych (campobusach) i przyczepach samochodowych. Kempingi umożliwiają przyrządzanie posiłków i parkowanie samochodów, a czasem także świadczą usługi związane z pobytem klientów (np. bar, restauracja, plac zabaw dla dzieci, wypożyczalnia sprzętu sportowego, rowerów). Obiekty te mogą dodatkowo umożliwiać nocleg w domkach turystycznych lub innych obiektach stałych. Dobrze wyposażone kempingi posiadają toalety i prysznice, podłączenie do energii elektrycznej, krany z wodą pitną. Osoby wybierające pobyt na Półwyspie Helskim są zakwaterowana na kempingu Małe Morze.