Infolinia: (44STUDENT) +48 447883368 | FAQ

|Zaloguj się

Warna - przewodnik turystyczny

Warna to największy port bułgarski nad Morzem Czarnym, zwany również letnią stolicą kraju. Rozciąga się wzdłuż północno-zachodniego brzegu Zatoki Warneńskiej, wcinającej się głęboko w ląd.  To bardzo dobre miejsce na plażowe leniuchowanie. Malownicze miasto, ciągnące się nad zatoką, otoczoną wzgórzami jest połączeniem ciekawych zabytków i różnych kultur (greckiej, Imperium Rzymskiego, Bizancjum i Turcji). Rozległe plaże zwane „Złotymi Piaskami”, parki, restauracje, barwne deptaki oraz bogate w sanatoria i kąpieliska lecznicze uzdrowiska, przyciągają miliony turystów z całego świata

W Warnie znajduje się wiele lokali gastronomicznych. Oferują one zarówno dania kuchni bułgarskiej, jak również międzynarodowej. Szczególnie warto spróbować potraw z owoców morza. W sezonie, bary zlokalizowane przy plaży, oferują doskonałą zabawę przez całą noc. Czas po zachodzie słońca można spędzić także w centrum miasta, w jednej z tamtejszych, przyjemnych kafejek. 

Do Warny warto wybrać się na zakupy, gdyż ceny są często nawet do 40% niższe niż w dużych kurortach turystycznych. W centrum znajduje się wiele sklepów z wyrobami ze skóry. Warto odwiedzić  także jeden z bazarów. 

Atrakcje turystyczne: 

  • Rzymskie łaźnie – największe odkryte w Bułgarii budowle użyteczności publicznej, pochodzące z II w., w przeszłości stanowiły ważne miejsce spotkań mieszkańców. 
  • Cerkiew Zaśnięcia Bogurodzicy – jedna z największych bułgarskich świątyń, stanowiąca zabytek narodowy i będący jednym z symboli miasta.
  • Mauzoleum króla Władysława Warneńczyka – zbudowane na pamiątkę bitwy, w której młody król Polski stracił życie.
  • Park Nadmorski – największy miejski park, z mnóstwem atrakcji, przeznaczonych zwłaszcza dla dzieci, szczególną popularnością cieszy się delfinarium z pokazami tresury.

 

Autor
Komentarz
Twój komentarz Tylko zalogowani mogą dodawać komentarze.