Infolinia: (44STUDENT) +48 447883368 | FAQ

|Zaloguj się

Sorrento - przewodnik turystyczny

Sorrento

Półwysep Sorrento położony jest na zachodnim wybrzeżu Włoch, pomiędzy Zatoką Neapolitańską i Zatoką Salerno. W niewielkiej odległości położone są przepiękne wyspy Capri i Ischia,  niedaleko jest stąd do barokowego Neapolu. Na szczególną uwagę zasługuje zaś niesamowite wybrzeże Amalfi, historyczne rzymskie miasta, Pompeje i Herkulanum i – oczywiście –  Wezuwiusz.

Plaże w Sorrento to słynne w skali światowej kąpielisko nie ma fajnych plaż! Istny paradoks, jakich we Włoszech wiele. Zróżnicowana linia brzegowa sprawia, że tylko na krótkim odcinku wybrzeża jest łagodne zejście do morza. Jednak zdecydowana większość plaż, to strefy płatne. Ponadto wybudowano tutaj wiele pomostów, które są dostępne wyłącznie dla gości hotelowych. Na pomostach rozstawiono leżaki do opalania. Całość przypomina raczej kiepski kurort z Bułgarii, a nie perłę włoskiego wybrzeża. Pływanie w morzu wygląda tutaj jak na kolonii dla młodzieży w latach sześćdziesiątych. Morze z trzech stron otoczone jest brzydkimi, pordzewiałymi pomostami.

Piazza Tasso to słynny plac, znajdujący się w centrum Sorrento, będący wizytówką miasta. To tutaj skupia się życie miejskie i turystyczne. Znajdziemy tutaj wiele barów, restauracji i sklepów z lokalnymi produktami. Są tutaj także ekskluzywne butiki oraz przystanek autobusowy komunikacji miejskiej (można się stąd wybrać na wycieczkę poza centrum).

Museo Correale Di Terranova znajdujące się przy Via Correale muzeum zajmuje budynek dawnego pałacu książęcego. Wewnątrz można podziwiać dzieła lokalnych artystów, w tym wyroby z drewna. Są tu także zabytkowe obrazy, głównie przedstawiające Sorrento i Zatokę Neapolitańską. Ciekawostką jest fakt, że w muzeum znajduje się jeden z obrazów Rubensa.

 Autor
Komentarz
Twój komentarz Tylko zalogowani mogą dodawać komentarze.