Infolinia: (44STUDENT) +48 447883368 | FAQ

|Zaloguj się

Santa Caterina - przewodnik turystyczny

Dolce vita - to hasło najlepiej oddaje tereny narciarskie dookoła Santa Caterina i to nie tylko w ciągu dnia, ale również nocną jazdę na nartach. Przede wszystkim zjazdy wśród zapierającej dech w piersiach górskiej panoramy w pięknych Włoszech czynne i oddane do nocnej jazdy na nartach. Stoki przygotowywane są do późniejszej jazdy i oferują wszystko, co poruszy serce narciarza pod rozgwieżdżonym niebem. Nie tylko dzięki mistrzyni świata Deborah Compagnoni znany jest główny szczyt Santa Caterina, ale jest również czynny do nocnej jazdy na nartach: również oddalone o jedynie kilka km Bormio dostarcza trasy do nocnej jazdy na nartach. Oczywiście w trakcie czasu otwarcia terenu narciarskiego posilić się można w okolicznych bacówkach i barach.

Mała miejscowość Santa Caterina jest spokojniejsza niż sąsiednie Bormio. Pomimo tego również tutaj przygotowano dla turystów ofertę apres-ski. Różne tradycyjne bacówki oraz przytulne kafejki i restauracje serwują regionalne i narodowe specjalności. Miejscowa dyskoteka staje się wieczorem ulubionym miejscem spotkań. Dodatkowo w sąsiednich miejscowościach Bormio i Livigno czeka na przyjezdnych wiele atrakcji. 

Jako alternatywę polecamy jazdę na łyżwach, grę w tenisa oraz wspinaczkę. Zainteresowani kulturą powinni odwiedzić tutejsze muzea. Miłośnicy natury mogą podziwiać okazy fauny i flory w Parku Narodowym Stilfser.

Santa Caterina, w której odbyły się Mistrzostwa Świata w narciarstwie to doskonały teren narciarski dla zaawansowanych. Pod kątem freestylu bawić się tu mogą natomiast zarówno początkujący, jak i zaawansowani. "Snowpark Bormio" na terenie narciarskim o tej samej nazwie posiada trzy różne trasy dopasowane do każdego poziomu zaawansowania. Na easy line znajdują się 2,3 i 5-metrowe funboxy, 1-metrowy kicker. To doskonałe miejsce dla nowicjuszy, którzy mogą ćwiczyć tu swoje pierwsze ewolucje na śniegu. Jeżeli pierwsze skoki na snowboardzie mają już Państwo za sobą, odpowiednie będą natomiast medium line i rails line. Do dyspozycji tutaj są step up, 3-metrowy bonk ball, 9-metrowy box, oraz 2 kickery (5 i 10 m) z 10 metrowym table. 

Zespół shaperów troszczy się o odpowiednie warunki w parku i przygotowanie poszczególnych przeszkód. Pozostaje tylko przetestować je na własnej skórze!Autor
Komentarz
Twój komentarz Tylko zalogowani mogą dodawać komentarze.