Infolinia: (44STUDENT) +48 447883368 | FAQ

|Zaloguj się

Rimini - przewodnik turystyczny

Rimini można określić kontynentalną wersją Ibizy i nie chodzi tu wyłącznie o możliwość słonecznych i morskich kąpieli. W Rimini, podobnie jak na Ibizie, energia, młodość, radość i zabawa emanują zewsząd.

Rimini jest włoską miejscowością położoną w północno – zachodniej części wybrzeża Morza Adriatyckiego. Jej fundamentem jest przede wszystkim turystyka. Istnieją tu dobre warunki do uprawiania turystyki wypoczynkowej. Ciepła, morska woda oraz piaszczysta plaża to jedne z głównych składników udanego urlopu a Rimini posiada je w swojej ofercie. Walory miejscowości doceniają tłumnie przybywający tu turyści, zazwyczaj są to osoby młode spragnione dobrej zabawy i wrażeń. 

W odpowiedzi na potrzeby wczasowiczów powstało tu wiele barów i dyskotek zadawalających różne gusta muzyczne. Zabawa gwarantowana! Wśród klubów w Rimini można wymienić na przykład Carnaby Disco Club - gdzie na każdej z trzech kondygnacji króluje inna muzyka, The Life czy Coconuts. Nocne życie kurortu jest bardzo bogate i intensywne. Po wieczornych eskapadach, które czasem przeciągają się do rana,  siły witalne najlepiej zregenerować oddając się beztroskiemu plażowaniu.

Osoby zainteresowanie odkrywaniem śladów przeszłości powinny odwiedzić Łuk Augusta, Most Tyberiusza oraz katedrę Tempio Malatestiano. Ponadto Rimini stanowi doskonałą bazę wypadową dla wszelkich wypraw krajoznawczych. W niedalekiej odległości od miejscowości znajdują się Apeniny, zaś jeszcze bliżej leży San Marino – malutkie państewko na terytorium Włoch.

W Rimini można zapomnieć o codziennych troskach i problemach, wyzwolić w sobie głęboko skrywane pokłady radości a przede wszystkim naładować nasze akumulatory pozytywną energią, której wystarczy na cały rok. Więc wyruszmy do Rimini po zabawę, relaks, morze i słońce!Autor
Komentarz
Twój komentarz Tylko zalogowani mogą dodawać komentarze.