Infolinia: (44STUDENT) +48 447883368 | FAQ

|Zaloguj się

Paryż - przewodnik turystyczny

Paryż  - miasto miłości, okraszone romantyzmem oraz zapachem doskonałych perfum. Od lat kojarzony jako stolica mody i dobrego smaku. Ponad 30 milionów turystów odwiedza Paryż nie tylko dla międzynarodowej sławy zabytków architektury, sztuki i kultury. Paryż to w końcu miasto zakochanych. Nie ma nic przyjemniejszego niż wieczorny romantyczny spacer, brukowanymi ulicami w świetle starych latarni, czy też wspólne śniadanie na bulwarze. W żadnym innym miejscu na Ziemi nie zaznamy takiego klimatu.

Przez Paryż przepływa rzeka Sekwana, która dzieli miasto na dwie odrębne części: prawobrzeżną  Rive Droite i lewobrzeżną Rive Gauche. Historyczne centrum Paryża znajduje się na wyspie Ile de la Cite na Sekwanie. Nasz wzrok przykuwa olbrzymich rozmiarów, zajmujący 1/3 powierzchni wyspy Pałac Sprawiedliwości (Palais de Justice), łączący w sobie mieszaninę elementów architektonicznych z różnych epok. Na dziedzińcu pałacu możemy podziwiać Świętą Kaplicę - jedno z najwspanialszych dzieł europejskiego gotyku. Nieopodal w miejscu, gdzie znajdowały się świątynie galijskie i rzymskie znajduje się legendarna Katedra Notre-Dame – majstersztyk sztuki gotyku. Będąc w Paryżu nie sposób nie zobaczyć jednego z symboli miasta - Wieży Eiffla. Co roku 4 miliony turystów z wielką ochotą wdrapuję się na platformę widokową, aby podziwiać zachwycającą panoramę miasta. Nad prawym brzegiem Sekwany leży największy pałac i jednocześnie jedno z najbogatszych muzeów świata – Luwr. Turyści odwiedzający muzeum mogą zobaczyć niemalże 180 tysięcy eksponatów z różnych epok. Na przeciwko Luwru mieści się Pałac Królewski który jest przyozdobiony przez majestatyczne ogrody w których można podziwiać nowoczesne rzeźby, fontanny. Na końcu sławnych Pół Elizejskich znajduje się Place de l’Étoile, a na nim wzniesiony na życzenie Napoleona słynny Łuk Triumfalny. Na całym świecie znany jest Montmartre - historyczna dzielnica Paryża, której centrum stanowi Place du Tertre. Na wzgórzu wznosi się Bazylika Sacre-Coeur, która jest jednym z punktów orientacyjnych Paryża.

Trudno jednoznacznie stwierdzić, który zabytek Paryża jest najważniejszy. Dla jednych jest to Łuk Triumfalny, dla innych Wieża Eiffla, a jeszcze innych katedra Notre Dame. Wiadome jest jedno – Paryż jest miastem niezwykłym, Paryż zachwyca, Paryż nie zasypia… Autor
Komentarz
Twój komentarz Tylko zalogowani mogą dodawać komentarze.