Infolinia ST: + 48 44STUDENT (+48 447883368) | FAQ

|Zaloguj się

Park Narodowy Jezior Plitvickich - przewodnik turystyczny

"Woda, jeziora, wodospady, lasy… To wszystko znajdziemy gdzie indziej, ale drugiego takiego miejsca jak Jeziora Plitwickie nie ma na całym świecie"

Największy i najbardziej efektowny Park Narodowy kontynentalnej Chorwacji to jednocześnie jedno z najpiękniejszych miejsc Europy. 16 jezior połączonych ponad 90 wodospadami tworzy niesamowity plener pełen zieleni, buzującej przyrody, turkusu krystalicznej wody i błękitu nieba. Jeziora i wodospady otoczone są gęstymi lasami bukowymi, jodłowymi i sosnowymi. Turkusowa woda i zielona roślinność tworzą iście rajski krajobraz. Jeziora podziwiać można dzięki drewnianym kładkom, rozpiętym tuż nad powierzchnią wody. W Parku Narodowym Jezior Plitwickich znajduje się także najwyższy wodospad Chorwacji - Wielki Wodospad, który ma około 78 metrów wysokości.

Jeśli istnieją miejsca na ziemi, w których świat fantazji i magii zlewa się z rzeczywistością, gdzie towarzyszy nam uczucie błogości, relaksu, lekkości oraz nieodparta pokusa zapomnienia o powrocie do cywilizacji, zaszycia się wśród olbrzymich wiekowych drzew, skrycia gdzieś za skalnymi jaskiniami przy wodospadach, tylko po to, by już na zawsze móc rozkoszować się tymi zapierającymi dech w piersiach krajobrazami, to chorwacki Park Narodowy Jezior Plitwickich (Nacionalni Park Plitvička Jezera) z pewnością jest jednym z nichAutor
Komentarz
Twój komentarz Tylko zalogowani mogą dodawać komentarze.