Infolinia ST: + 48 44STUDENT (+48 447883368) | FAQ

|Zaloguj się

Oslo - przewodnik turystyczny

Oslo położone jest na brzegiem jednego z największych w Norwegii fiordów, a zarazem otoczone jest górami. Wiele z atrakcji miasta położone jest nad brzegiem fiordu, , a jedną z wielu atrakcji są tradycyjne, kolorowe domki usytuowane wzdłuż wybrzeża.

Najlepszą porą na odwiedzenie miasta jest okres od czerwca do września. Wtedy panują tu najwyższe temperatury, bardzo często ponad 20 stopni. Dzięki swojemu położeniu na północy, w lipcu długość panującego dnia dochodzi tu blisko do 19 godzin, a w sierpniu przez blisko 15 godzin można cieszyć się słońcem.

Do największych atrakcji miasta możemy zaliczyć nadbrzeżną dzielnicę Aker Brygge, w której znajduje się miejski ratusz. Jest to duży ceglany budynek, de facto bardzo ważny dla całego świata, to właśnie tu co roku wręczana jest Pokojowa Nagroda Nobla. Sala, w której wręczana jest ta nagroda, otwarta jest dla turystów. Niedaleko od ratusza znajduje się, średniowieczna budowla, zamek oraz twierdza Akershus Festning. Warto przespacerować się główną ulicą Oslo – Karl Johans Gate, gdzie znajduje się m.in. Pałac Królewski. Codziennie o godzinie 13.30, następuje zmiana warty królewskiej, bardzo widowiskowe przedstawienie. W centrum znajduje się również Parlament, katedra czy Teatr narodowy, oczywiście pełno tu klimatycznych restauracji i kafejek jak na centrum miasta przystało.

W Oslo nie brakuje nowoczesnych budynków, jedną z głównych atrakcji miasta jest Budynek Norweskiej Opery i Baletu, nawet z zewnątrz robi imponujące wrażenie. Turyści mają możliwość spaceru po dachu tego budynku, skąd rozpościera się widok na fiord i miasto. W stolicy wikingów nie może zabraknąć łodzi i żaglówek, można je tu zobaczyć setki przycumowanych w każdej zatoczce fiordu.

Poza centrum miasta znajduje się bardzo ciekawy park rzeźb. Jest bardzo zadbany Park Frogner, w którym zgromadzono ponad 200 rzeźb słynnego norweskiego artysty Gustava Vigelanda. Warto odpocząć w tym miejscu po intensywnym zwiedzaniu centrum, szczególnie, że wejście do Parku jest darmowe. Warto przespacerować się również po tętniącej życiem ulicy Grunerlokka. Jest to popularna wśród artystów oraz emigrantów ulica, gdzie mieści się tu mnóstwo restauracji w niskich jak na norweskie standardy cenami. Bardzo kolorowa, artystyczna część stolicy.

Dla miłośników sportu i fanów Adama Małysza proponujemy wizytę w Holmenkollen. Adam Małysz wygrywał na tej skoczni aż pięciokrotnie - w 1996, 2001, 2003, 2006 i 2007 roku. Za swój wyczyn z rąk króla Norwegii otrzymał specjalne odznaczenie - "Medal Holmenkollen". Autor
Komentarz
Twój komentarz Tylko zalogowani mogą dodawać komentarze.