Infolinia: (44STUDENT) +48 447883368 | FAQ

|Zaloguj się

Nicea - przewodnik turystyczny

Nicea – luksus dla każdego.  Miasto położone jest pomiędzy ciepłymi i czystymi wodami Lazurowego Wybrzeża, a pasmem gór. Dodając do tego przyjemny śródziemnomorski klimat, wszystko to sprawia, że miasto jest niemalże rajskim miejscem na wakacje. Piękna pogoda, krystalicznie czysta woda, gorące plaże już od 12 lat przyciągają turystów z całego świata. Nicea to głównie miasto turystyczne, pełne słońca uznawane za stolicę Lazurowego wybrzeża. Większość atrakcji miasta związane są głównie z rozrywką i nocnymi szaleństwami. Nicea to również skarbnica zabytków architektury i kultury. Liczne ruiny, muzea, butiki, rynek miejski nadają temu miejscu specyficzny klimat.

Główną atrakcją  w Nicei jest Promenade des Anglais - długi spacerowy bulwar wysadzany palmami z niezliczoną ilością kawiarenek, restauracji i barów, który wieczorem zamienia się w szalony imprezowy korowód. W mieście swoje epicentrum ma francuski karnawał. Przez dwa tygodnie centrum miasta wypełnia muzyka oraz przyozdabiają tysiące kwiatów. Organizowane są uliczne parady z kwiatowymi rydwanami tzw. corsa oraz urządzane są "bitwy na kwiaty". Karnawał ten przyciąga corocznie około milion turystów, którzy chcą wziąć udział w tym niesamowitym przedsięwzięciu. Interesującym miejscem odwiedzin może być  Parc Floral Phoenix – tropikalny ogród, w którym można podziwiać egzotyczne ryby, ptaki i motyle.

Nicea to jednak nie tylko nocne szaleństwa do białego rana. Amatorzy kultury z pewnością znajdą tutaj wiele atrakcyjnych miejsc do odwiedzenia. ,,Miasto sztuki’’ – od zawsze przyciągające mistrzów sztuki oraz znanych malarzy. Przebywając w mieście warto odwiedzić Pałac Lascarisa z wystawą genueńskiej sztuki baroku czy też Musée d’Art et d’Histoire - Nicejskiego Muzeum Historii Sztuki ze zbiorami sztuki współczesnej.

Będąc w Nicei warto zobaczyć też wspaniałe zabytki architektoniczne. Przykładem może być wzgórze zamkowe La Colline du Chateau z zamkiem i katedrą oraz wspaniałym ogrodem kwiatowym. Ciekawym miejscem jest również Plac Massena przyozdobiony urokliwymi kamieniczkami oraz fontannami.Autor
Komentarz
Jakub K. 88: Wspaniałe miejsce , świetny klimat wspaniały kolor morza :)
Napisano: 2016-03-10 13:18:53 #go995
Twój komentarz Tylko zalogowani mogą dodawać komentarze.