Infolinia: (44STUDENT) +48 447883368 | FAQ

|Zaloguj się

Moskwa - przewodnik turystyczny

Moskwa to stolica Rosji od 1918 roku , położona jest nad rzeką Moskwą. Liczy według oficjalnych danych 10 milionów mieszkańców, nieoficjalne dane mówią o 16 milionach. Stanowi największe centrum naukowe, kulturalne i ekonomiczne Rosji. Znajduje się tu siedziba Prezydenta – Kreml i rosyjskiej Dumy czyli Parlamentu. Na Moskwę przypada 1/4 dochodu PKB wytwarzanego w całym kraju. Moskwa ma dogodne położenie komunikacyjne. Świetne zaplecze ekonomiczne. Najbardziej prestiżowe uczelnie. I przede wszystkim liczne zabytki Moskwy i miejsca turystyczne czynią z niej miasto atrakcyjne i odwiedzane pod wieloma względami.

W Moskwie jest co zwiedzać. Przede wszystkim warto zacząć od znanego na całym świecie Kremla oraz Placu Czerwonego, które zostały wpisane na Listę UNESCO. Nie możemy przegapić również cerkwi, których w Moskwie jest cała masa, np. odbudowanego w 1990 r. Soboru Chrystusa Zbawiciela, o bardzo bogatej i okazałej konstrukcji, a wewnątrz zachwycającego kolorowymi malowidłami sakralnymi. Nie możemy również przegapić w Moskwie okazałego i wielobarwnego Soboru Wasyla.

Można również zwiedzić Muzeum Sztuk Pięknych im. A.S. Puszkina, w której znajdują się kolekcje najsławniejszych artystów, np. Van Gogha czy Picassa, a także wiele eksponatów zrabowanych podczas II Wojny Światowej z terenów dzisiejszej Polski.

Godnym polecenia zabytkiem w Moskwie jest również Teatr Wielki, wzniesiony w stylu klasycystycznym, w którym wystawia się przedstawienia operowe oraz baletowe i który patronuje Moskiewskiej Państwowej Akademii Choreografii, czyli najbardziej prestiżowej szkole baletowej na świecie.

Kuchnia rosyjska ma bardzo długą tradycję, dlatego będąc w Moskwie, nie zapomnijmy spróbować typowo rosyjskich potraw, np. pierogów i pierożków, czyli dań ze słodkiego bądź słonego farszu zwijanego w ciasto, które zajmuje honorowe miejsce na stołach Rosjan.

Prócz tego nie możemy pominąć blinów, czyli okrągłych naleśników, serwowanych z wieloma różnymi dodatkami, np. konfiturami czy nawet kawiorem, a także pielmieni, czyli małych pierożków z mięsem. Spróbujmy też tradycyjnych, rosyjskich mięs i kiełbas, a także, jeżeli lubimy mocne alkohole, uraczmy się kieliszkiem tradycyjnej wódki.

 

Drogą, ale godną polecenia restauracją w Moskwie jest Café Pushkin, która serwuje dania zarówno kuchni rosyjskiej, jak i kuchni środkowoeuropejskiej i wschodnioeuropejskiej. Za posiłek tam możemy zapłacić 200-300 zł.Autor
Komentarz
Marta B. 94: dzień dobry. Nie mam możliwości zarezerwowania "Majówki 2019" do Rosji. Czy coś jest nie tak?
pozdrawiam.
Napisano: 2018-11-25 21:38:11 #go1139
Twój komentarz Tylko zalogowani mogą dodawać komentarze.