Infolinia: (44STUDENT) +48 447883368 | FAQ

|Zaloguj się

Montecampione - przewodnik turystyczny

 

Montecampione

 

Montecampione jest jednym z najbardziej niedocenianych ośrodków w południowej części Alp. Ten kameralny ośrodek gwarantuje świetne warunki narciarskie od połowy grudnia aż do końca marca. Każdy fan białego szaleństwa znajdzie tutaj coś dla siebie, są zróżnicowane trasy na których odnajdą się zarówno zimowi wyjadacze jak i totalni nowicjusze. 

Montecampione jest położone w malowniczej dolinie, niedaleko Bergamo oraz Mediolanu.  W razie znudzenia białym szaleństwem miasteczko oferuje bary, restauracje, sklepy, dyskotekę czy też kino.

Ośrodek powstał w latach 70-tych ze względu na zainteresowanie narciarstwem w regionie. Ciekawostką jest fakt, że w tej niewielkiej miejscowości żyją na co dzień oraz trenują dwie medalistki mistrzostw świata w narciarstwie alpejskim - siostry Nadia i Elena Fanchini. Aktualnie znajduje się tutaj ponad 40 km tras narciarskich na wysokościach od 1200 do 2000 m. n. p. m.

Na obszarze stoków znajduje się 20 tras, w tym:

  • 4 niebieskie 
  • 12 czerwonych
  • 4 czarne

Oraz 20 km tras sztucznie naśnieżanych.

Liczba wyciągów: 11 - 8 krzesełkowych, 3 orczykowe.
 

W Montecampione znajduje się jeden Snowpark, wybudowany na początku 2014 roku. Przeznaczony zwłaszcza dla niezbyt wymagających fanów zimowych sportów. Jednak na pewno i  zaawansowani zajawkowicze odnajdą coś dla siebie. W końcu, dla chcącego nic trudnego!

           ;Autor
Komentarz
Twój komentarz Tylko zalogowani mogą dodawać komentarze.