Infolinia: (44STUDENT) +48 447883368 | FAQ

|Zaloguj się

Makarska - przewodnik turystyczny

Przepiękne dalmatyńskie miasteczko położone u stóp wznoszącego się na prawie 2 km masywu BIOKOVO, w cichej zatoce, naprzeciwko wyspy Hvar i Brac. Jedno z najpiękniejszych miejsc na turystycznej mapie Europy. Szerokie plaże, krystalicznie czysta woda i niezawodne słońce to z pewnością największe atuty Makarskiej, lecz na pewno nie jedyne. Dogodne położenie pozwala na zwiedzanie wielu zabytków i cudów przyrody – m. in. Dubrownika, wodospadów Krka, Mostaru

W samej Makarskiej znaleźć można jedną z największych kolekcji muszli morskich na świecie (przy Klasztorze Franciszkanów). Inne atrakcje warte zobaczenia to barokowa Katedra Św. Marka, czy Muzeum Miejskie gdzie turyści mogą poznać bliżej miasto, za pomocą zgromadzonych tu eksponatów z dziedzin takich jak historia, archeologia czy etnografia.

Miasto jest znane z niezliczonych barów, kafejek i dyskotek, pełnych międzynarodowego gwaru młodych ludzi z całego świata. Doskonale rozwinięta infrastruktura sportowa pozwala na aktywne spędzenie wakacji – centrum tenisowe, lekkoatletyczne, boiska do koszykówki i siatkówki, górskie szlaki, trasy dla rowerów, szkoły nurkowe i paralotniarskie.

Oryginalnym miejscem na taneczne eskapady jest jedna z makarskich dyskotek, umiejscowiona w jaskini znajdującej się w obrębie skalistego wybrzeża półwyspu Sv. Peta.

Kiedy już wszystko wiemy, pakujemy się i pamiętajmy o klapkach! Ze względu na występujące tu żwirowe oraz kamieniste plaże i często spotykane w płytkich wodach jeżowce.

 Autor
Komentarz
Pioter :): Jest jest!!! :) :) :)
Napisano: 2013-08-07 22:19:04 #go794
Twój komentarz Tylko zalogowani mogą dodawać komentarze.