Infolinia: (44STUDENT) +48 447883368 | FAQ

|Zaloguj się

Madryt - przewodnik turystyczny

Dogodne położenie w sercu Półwyspu Iberyjskiego oraz moc atrakcji turystycznych sprawia, że jest to jedna z najchętniej odwiedzanych stolic w Europie. I nie trudno się temu dziwić… Madryt to największe miasto Hiszpanii, a jego wielkość zdecydowanie przekłada się na jakoś. Praktycznie każdy, niezależnie od wieku i zainteresowań, znajdzie tu coś dla siebie. 

Mówi się, że Madryt nigdy nie zasypia. I jest to całkowita prawda! Hiszpanie kochają dobrą zabawę. Dlatego nie brakuje tu okazji do świętowania. Fiesty odbywają się  kilka razy w roku, a z ich obchodami związane są koncerty, tańce, pokazy i świetna zabawa.

Nocne życie w Madrycie trwa zarówno w środku tygodnia jak i w weekend. Ludzie bawią się zazwyczaj do samego świtu, wędrują od klubu do klubu. Nocne życie skupia się w kilku najważniejszych miejscach. Jedno z nich to miasteczko studenckie Argüelles i Moncloa. Niezależnie ile mamy lat i czy dalej jesteśmy studentami, przybywając tu, możemy liczyć na mega imprezę. Jeśli chcemy poczuć prawdziwe hiszpańskie klimaty najlepszym miejsce jest Plaza de Santa Ana. Jest to plac gdzie znajdują się kluby w hiszpańskim stylu oraz restauracje z tapas- tradycyjnymi przekąskami.

Jednak Madryt to nie tylko nocne życie i imprezy. Miasto oferuje wspaniałe zabytki i miejsca, które trzeba zobaczyć. Głównym miejscem wypadowym jest Puerta del Sol (Brama Słońca), na którym znajduje się tzw. „kilometro zero”, czyli punkt, od którego mierzy się wszystkie odległości w Madrycie. Z Puerta del Sol każdy turysta może dojść do większości zabytków miasta, dlatego zwiedzanie Madrytu to czysta przyjemność.

Madryt to również miasto muzeów, pałaców oraz ogromnych parków. Znajduje się tu m.in. Muzeum Prado, uznawane za jedno z najważniejszych na świecie, Pałac Królewski, gdzie można zobaczyć raz w miesiącu uroczystą zmianę warty, wspaniała katedra La Almudena oraz Pałac Kryształowy, gdzie podziwiać możemy wystawy sztuki współczesnej. By poczuć prawdziwy klimat Madrytu warto udać się także na jedno z przedstawień corridy- ulubionej rozrywki większości Hiszpanów. W mieście znajduje się największa w kraju arena do walki z bykami - Torre de las VentasAutor
Komentarz
Twój komentarz Tylko zalogowani mogą dodawać komentarze.