Infolinia: (44STUDENT) +48 447883368 | FAQ

|Zaloguj się

Kruja - przewodnik turystyczny

Kruja to małe miasteczko położona na północ od Tirany. Była to pierwsza, historyczna stolica kraju, miejsce urodzenia bohatera narodowego Skanderberga.

Kruja stała się symbolem walki niepodległościowej dla Albańczyków, a zamek Skanderbega jest jednym z najczęściej przez nich odwiedzanych miejsc. Najważniejszym miejscem jest Muzeum Historyczne, które ukazuje przebieg walk jakie stoczyli Albańczycy z Turkami w XV w. Położone malowniczo na wzgórzu, skąd rozciąga się piękna panorama.

Poniżej wzniesienia leży samo miasteczko, które jest bardzo tradycyjne, z atmosferą małego, starego miasta, w którym życie płynie bardzo wolno. Brak tu komunistycznej zabudowy, jak i nowoczesnych budowli, np. dużych hoteli. Niskie domki na wzgórzach, częściowo brukowane wąskie uliczki, stary bazar z drewnianymi sklepami, gdzie można kupić dużą liczbę pamiątek, zarówno typowo turystycznych, jak i wyrobów rękodzielniczych.

Inne muzeum - Muzeum Etnograficzne, znajduje  się w starym domu w stylu osmańskim. Ukazuje ono życie albańskiej rodziny na przełomie XIX/XX wieku. Pokazuje jak wyglądały pokoje, dawne stroje, biżuteria, czy narzędzie codziennego użytku.Autor
Komentarz
Twój komentarz Tylko zalogowani mogą dodawać komentarze.