Infolinia: (44STUDENT) +48 447883368 | FAQ

|Zaloguj się

Kokkino Nero - przewodnik turystyczny

Kokkino Nero to grecka, malownicza miejscowość turystyczna położona na wybrzeżu Morza Egejskiego w Zatoce Termajskiej. Miejscowość otoczona jest mnóstwem zatoczek oraz stoków porośniętych gajami oliwkowymi. Kokkino Nero jest iście sielankowym miejscem!

To wspaniałe miejsce na wypoczynek i poznanie prawdziwego greckiego życia. W Kokkino Nero jest kilka tawern, które zlokalizowane są nad samym morzem lub w odległości do 50 metrów od plaży. Ponadto znajduje się tutaj kilka supermarketów. 

W Kokkino Nero znajdują się dwie plaże. Jedna kamienista oraz druga, znajdująca się w odległości 300 m od centrum: piaszczysto-kamienisto-żwirowa z beach barem.  Wejście do morza jest kamieniste. Idąc drogą na południe w stronę miejscowości Koutsoupia (3 km od Kokino Nero) dojść można do plaży bardziej żwirkowo-piaszczystej z niewielką ilością kamieni. Znajduje się tam boisko do siatkówki plażowej. Z kolei idąc w kierunku północnym, w stronę miejscowości Stomio, dochodzimy po 2 kilometrach do plaży Platia Amos. Jest to jedna  z ładniejszych w okolicy plaż - najbardziej piaszczysta, składająca się z drobnego żwirku. Morze w tym regionie jest latem bardzo ciepłe, a jego temperatura dochodzi nawet do 27 stopni. 

W okolicach Kokkino Nero na terenie pasma Kissawos znajduje się fascynujący wąwóz Kalipso, gdzie łączą się wodospady, małe jeziorka oraz skały. A w miejscowości Karitsa, położonej na wzgórzu 5 km starą drogą na Saloniki i Larisę, jest przepiękny wodospad.Autor
Komentarz
MaRta: Najfajniejsze miejsce!!
Napisano: 2013-06-11 18:29:06 #go729
Jutrzenka: MaRta zgadzam się!
Bardzo fajna miejscowość tylko dużo polaków (i ich hamstwa i przekleństw)...
Napisano: 2016-08-03 14:49:01 #go1010
Twój komentarz Tylko zalogowani mogą dodawać komentarze.