Infolinia: (44STUDENT) +48 447883368 | FAQ

|Zaloguj się

Chiang Mai - przewodnik turystyczny

Chiang Mai to ponad 700-letnie miasto położone w północnej Tajlandii, w samym sercu prowincji noszącej tę samą nazwę. Jest największym i najważniejszym miastem północnej Tajlandii, ważnym centrum kulturalnym i religijnym, słynie również z przyjemnej atmosfery i pięknej scenerii. Położenie wśród gór sprawia, że klimat nie jest tu tak męczący, jak na południu kraju. Miasto obfituje w świątynie, muzea, bazary, knajpki, restauracje i wiele innych atrakcji.
Chiang Mai od lat jest słynną turystyczną mekką, obowiązkowym punktem programu każdej wyprawy. Mieszkańcy to przesympatyczni ludzie – wszyscy bardzo pomocni, cały czas się uśmiechają. Aż chce się tu zostać! 

 Tiger Kingdom - Chiang Mai

Będąc w Tajlandii nie można przepuścić jedynej w życiu okazji do zrobienia sobie zdjęcia z żywym tygrysem. Tiger Kingdom to sanktuarium tygrysów położone 15 kilometrów od Chiang Mai. Mieszkające tu tygrysy zostały adoptowane jeśli ich życiu zagrażało niebezpieczeństwo lub zostały odrzucone przez matki. Mają zapewnioną świetną opiekę i szkolenie, zostały też wychowywanie przez opiekunów od kociaka, są więc przyzwyczajone do ludzi. Można je głaskać, przytulać i robić zdjęcia. Kiedy spotkacie te duże koty po raz pierwszy przekonacie się że poza rozmiarem niewiele różnią się od naszych domowych mruczków. Lubią się bawić i przesypiają większość dnia! Na miejscu znajduje się również restauracja oraz sklep z pamiątkami. 

 

Spotkanie ze słoniami

Marzyliście kiedyś żeby pogłaskać prawdziwego słonia niczym Mowgli z Księgi Dżungli?
Podczas tej jednodniowej wycieczki będziemy mieli niepowtarzalną okazję przebywać ze słoniami, bawić się z nimi a nawet je przytulać! Dzień zaczniemy od około godzinnego przejazdu do wioski Karen położonej w sercu tropikalnego lasu. Tutaj pod okiem opiekunów spotkamy te największe na świecie zwierzęta lądowe. Słonie od setek lat używane są w Azji jako zwierzęta robocze, pomagają budować i transportować ciężkie towary. Słoń indyjski może ważyć nawet do 5 ton ale te które spotkamy są młodsze i mniejsze. Pomimo swoich rozmiarów są to zwierzęta o łagodnej naturze, lubiące kontakt z turystami. Możemy więc je głaskać, przytulać się oraz karmić. Po lunchu składającego się z tradycyjnych tajskich potraw weźmiemy kąpiel błotną ze słoniami a następnie będziemy mogli je wymyć i wyszczotkować u stóp wodospadu! Tego nie można przegapić! Powrót do hotelu około godziny 1730.Autor
Komentarz
Twój komentarz Tylko zalogowani mogą dodawać komentarze.