Infolinia ST: + 48 44STUDENT (+48 447883368) | FAQ

|Zaloguj się

Cannes - przewodnik turystyczny

Każde miasto Lazurowego Wybrzeża ma swój specyficzny charakter. Cannes zasłynęło przede wszystkim przez Festiwal Filmowy organizowany od 1946 r. w Pałacu Festiwali i Kongresów. Co roku oczekiwanie na Złote Palmy budzi wiele emocji.

Poza festiwalem Cannes znane jest z bulwaru La Croisette, który powstał pod koniec XIX w. Przy Pałacu Festiwali i Kongresów zlokalizowano aleję gwiazd, gdzie można zobaczyć odlewy dłoni artystów nagrodzonych Złotymi Palmami, podobnie jak w Hollywood!

W Pałacu Festiwali i Kongresów działa również spektakularne kasyno. Powstało ono w skutek rosnącego zainteresowania turystyką biznesową. Pięknie wygląda nocą z wszystkimi ruchomymi billboardami, które podkreślają nowoczesny charakter kasyna, ale również budują atmosferę luksusu zachęcającą do gry.

Przy bulwarze La Croisette znajduje się również Malmaison. Budynek powstał w 1863 r. i początkowo był częścią Grand Hotelu. Obecnie Malmaison oferuje czasowe wystawy znanych artystów sztuki współczesnej. Warto wiedzieć, że po La Croisette kursuje autobus turystyczny z przewodnikiem.

Nad Cannes, zatoką i bulwarem La Croisette dominuje muzeum - Musée de la Castre. W budynku otoczonym ogrodami zlokalizowano m.in. kolekcje sztuki i obiektów oceanicznych, ceramiki przedkolumbijskiej. W kapliczce św. Anny z XII w. zebrano instrumenty muzyczne z całego świata ( Azji, Afryki, Ameryki i Oceanii). Trzy sale poświęcone malarstwu prowansalskiemu i lokalnemu, pejzażom Cannes i Riwiery Francuskiej, wychodzą na dziedziniec muzeum i wieżę z XII w., z której widać przepiękną panoramę okolicy.

Spacerując po Cannes, warto odwiedzić również bazary z żywnością, wartościowymi przedmiotami i pamiątkami. Najbardziej znanym jest Marché Forville (owoce, warzywa, ryby), Marché Gambetta (ubrania), Marché artistique et artisanal (wartościowe przedmioty, sztuka). Bazary są czynne przez cały tydzień w godzinach porannych. Wyjątek stanowi Marché artistique et artisanal otwarty tylko w weekend.

Cannes jest jednym z niewielu miejsc na Lazurowym Wybrzeżu, gdzie turyści mogą rozłożyć ręcznik na piasku. Region Francuskiej Riwiery charakteryzują przede wszystkim plaże kamieniste.

Zatoka kanneńska ma swój specyficzny urok. Spacerując plażą, na tafli morza rysują się Iles de Lérins - wyspa św. Małgorzaty i wyspa św. Honoraty, na które można się dostać statkiem wypływającym z portu. Piękno natury zachowanej niemal w stanie nienaruszonym, idylliczny charakter okolicy splata się tutaj z tajemniczą historią człowieka w żelaznej masce i spokojem emanującym od klasztorów Cystersów.Autor
Komentarz
Twój komentarz Tylko zalogowani mogą dodawać komentarze.