Infolinia: (44STUDENT) +48 447883368 | FAQ

|Zaloguj się

Budva - przewodnik turystyczny

Koniecznie musicie wybrać się na Starówkę. Jest naprawdę urokliwa. Istnieje także możliwość przechadzki po murach otaczających cytadelę (o której to możliwości wie mało osób, prócz mieszkańców). Wystarczy tylko znaleźć na nie wejście (nie zdradzimy Wam gdzie jest – sami pobawcie się w odkrywców;-)), a rosnące na wyciągnięcie ręki dojrzałe limonki i niecodzienne widoki wynagrodzą wam panujący upał. Polecamy także wycieczkę na wyspę św. Mikołaja, na której znajdziecie urokliwe plaże i bogate życie podwodne. Dostaniecie się na nią wodnymi taksówkami o różnych ciekawych nazwach np. Hakunamatata :) Nie przejmujcie się zupełnie wielkim napisem o zakazie wnoszenia swoich produktów spożywczych na wyspę. Nikt nie robi problemów.

 

Kolejnym obowiązkowym punktem jest niesamowita plaża pod klifami niedaleko starówki. Już samo dotarcie do niej sprawia mnóstwo radości. Inną ciekawą wyprawą może być spacer brzegiem morza do Wyspy św. Stefana. Celowo użyliśmy słowa „do”, ponieważ na samą wyspę wejść nie można, gdyż znajduje się na niej ekskluzywny hotel przypominający klasztor, w którym gościły takie sławy jak Sophia Loren czy Sylvester Stallone.

  

Na deser do zobaczenia pozostaje 17 plaż znajdujących się na zachód od miasta, do których można dotrzeć spacerem lub dojechać autobusem odjeżdżającym z głównej ulicy Budvy za 1 €. 
Autor
Komentarz
Twój komentarz Tylko zalogowani mogą dodawać komentarze.