Infolinia: (44STUDENT) +48 447883368 | FAQ

|Zaloguj się

Barcelona - przewodnik turystyczny

Bogactwo zabytków architektury, klimatycznych uliczek, placów i niezwykłych miejsc sprawia, że Barcelona to jedno z piękniejszych miast Europy. Stolica Katalonii, drugie co do wielkości miasto Hiszpanii to miejsce gwarne, gorące, pełne radości i dobrego humoru. Barcelona przez lata odnawiała swój wygląd, aby stać się dzisiaj miastem eleganckim i harmonijnym jednocześnie,  a do tego pełnym wyszukanych atrakcji.

Jeśli chcecie poznać historię miasta, wędrówka po placach Barcelony będzie idealnym rozwiązaniem. Sercem miasta jest Plac Kataloński. Jest on centralnym punktem i miejscem spotkań towarzyskich. Stąd można wyruszyć w cztery strony barcelońskiego świata. Dosłownie kilka kroków dzieli go od słynnej La Rambli. La Rambla to największa promenada miasta. Prawie 5-kilometrowy deptak oferuje bogactwo różnego rodzaju sklepów, ale nie tylko. Tu na każdym kroku można spotkać coś zaskakującego - uliczne teatry mimów, kolorowe stragany, kafejki, targi. W połowie drogi znajduje się największy targ miejski w Barcelonie - La Boqueria. Na nim znajdziecie po prostu  wszystko!

Obok wielkich, znanych placów jest w Barcelonie Stare miasto, które skrywa w sobie urokliwe, małe placyki o własnej, niepowtarzalnej historii. Okolice Placa Sant Jaume to pozostałości średniowiecznej dzielnicy żydowskiej, przy Placa Felip Neri znajduje się ciekawe Muzeum Obuwia, a Placa del Pi, czy Placa Sant Josep Oriol to miejsce ze straganami handlowymi, na których znajdziecie wiele ‘perełek’.

Barcelona inaczej nazwana jest „Miastem Gaudíego” nie bez powodu. To właśnie tu Antonio Gaudí żył i tworzył swoje największe dzieła. Jego najbardziej znany Park Guell cechuje się niezwykłymi budowlami, rzeźbami i mozaikami. Na jego terenie zwiedzić możecie Muzeum Gaudíego - gdzie mieszkał artysta. Inne warte uwagi budynki to Casa Milá- zwany kamieniołomem, o „falującej” fasadzie oraz Casa Batlló- bogato zdobiona kamienica. I oczywiście jego najbardziej znane dzieło - Sagrada Familia - strzelista, ogromna świątynia, której Gaudí poświęcił ostatnie 40 lat życia.

W tym mieście nie można zapomnieć o fanach piłki nożnej. Niewątpliwą atrakcją jest możliwość zobaczenia Camp Nou - największego stadionu piłkarskiego w Europie, którego gospodarzem jest oczywiście FC Barcelona.

By jednak w pełni poczuć ducha Barcelony nie wystarczy obejrzeć miasto, trzeba także poznać mieszkańców. Katalończycy uwielbiają się bawić i nikt tu w weekendowe wieczory nie siedzi w domu. Życie towarzyskie toczy się na ulicy, nie dla nich kameralne imprezy w czterech ścianach. Można tu odwiedzić niezliczoną ilość lokali na każdą kieszeń. Warto pamiętać, że podobnie jak w innych południowych krajach, tak i w Barcelonie zabawa w dyskotekach zaczyna się dopiero ok. północy i trwa do samego rana. Dlatego wcześniej warto udać się do jednego z wielu barów czy kafejek. A potem to już tylko impreza, impreza, i jeszcze raz impreza!Autor
Komentarz
Arkadiusz Kulbacki: Metropolia #1 w Europie.. ciężko słowami opisać panujący tam klimat..
Napisano: 2011-11-04 14:58:47 #go148
Twój komentarz Tylko zalogowani mogą dodawać komentarze.