Infolinia: (44STUDENT) +48 447883368 | FAQ

|Zaloguj się

Amsterdam - przewodnik turystyczny

Atrakcyjność Amsterdamu oparta jest na jego pięknie, historii, ilości atrakcji historycznych i rozrywkach znanych na całym świecie. Ma wszystkie zalety dużego światowego miasta: piękne zabytki, kulturę, historię, rozrywkę, świetnie rozwinięty transport, a jednocześnie nie ma wad wielkich miast, bo jest stosunkowo mały, przez co łatwy do zwiedzania, piękny, cichy, z niewielkim ruchem drogowym. Amsterdam słynie z ze swojego położenia na setkach kanałów (ponad 600!), a całe jego centrum jest właściwie Starówką.

Amsterdam jest często postrzegany jako najbardziej kolorowe miasto świata. I rzeczywiście! Gdzie indziej można znaleźć tak wiele interesujących miejsc - sławnych muzeów, przytulnych pubów, świetnych sklepów i cudownych targów kwiatowych?

Amsterdamczycy mówią o swoim mieście, że jest gezellig, co znaczy „przytulne”, „sympatyczne”, „serdeczne”. Mieszkańcy są wielojęzyczni od urodzenia. Bardzo chętnie mówią po angielsku. Wielu włada też niemieckim i francuskim. Z pewnością każdy przyjezdny spotka się z ciepłym i życzliwym przyjęciem.

Często nazywany Wenecją Północy Amsterdam, jest miastem tolerancji i różnorodności posiadającym wiele cech metropolii - bogate zaplecze kulturowe, historyczne i rozrywkowe oraz dobrą komunikację miejską. Jednocześnie jest to miasto relatywnie małe, ciche i pozbawione przytłaczającego ruchu ulicznego. Świetne miejsce na odpoczynek od zgiełku codziennego życia.

Centrum Amsterdamu to dzielnica tętniąca życiem. Spacer starymi uliczkami pełnymi niepowtarzalnej atmosfery wśród kanałów i pięknych mostów, na pewno na długo zapadnie w pamięć. Właśnie tu zobaczyć możecie sławną "dzielnicę czerwonych latarni". Kanały wraz z przecinającymi je promieniście ulicami, przypominają kształtem pajęczą sieć. Ten na pierwszy rzut oka folderowy wizerunek Amsterdamu – brukowane uliczki i stare kamienice odbijające się w spokojnych wodach kanałów, rowery przypięte do balustrad – okazuje się prawdziwy.

Bardzo charakterystyczne, będące niekiedy główną atrakcją wycieczki, coffee shopy tylko z nazwy przypominają staromiejskie kawiarnie. Zainteresowani mogą tu nabyć legalnie marihuanę i haszysz. Nie oznacza to jednak, że nie można odwiedzić zwyczajnej przytulnej kawiarenki i zamówić pysznej kawy nie będąc narażonym na narkotyczne opary.

Miłośnicy sztuki i kultury także nie będą zawiedzeni. Amsterdam daje możliwość uczestniczenia w jednym z najlepszych w Europie przeglądów współczesnej twórczości filmowej, baletowej, teatralnej i muzycznej. Mnóstwo koncertów na każdą kieszeń i to w każdym gatunku muzycznym, w szczególności jazzowych.

Liczne muzea i galerie prezentują klasę światową. Wiele osób przyjeżdża tylko po to, by zobaczyć Dom Anny Frank i zwiedzić Muzeum van Gogha. Szczególnie warte odwiedzenia Rijksmuseum, prezentuje średniowieczne i XVII-wieczne malarstwo holenderskie. Smakosze trunków na pewno z chęcią odwiedzą muzeum Heinekena, gdzie dla orzeźwienia zostaną poczęstowani darmowym kuflem piwa. Amsterdam to miasto, które warto zobaczyć.Autor
Komentarz
Arkadiusz Kulbacki: Przepięknie czuć wolność na ulicach ;)) W tym mieście prawdziwie czuję się jak obywatel Europy!
Napisano: 2011-11-04 14:54:09 #go145
Twój komentarz Tylko zalogowani mogą dodawać komentarze.