Infolinia ST: + 48 44STUDENT (+48 447883368) | FAQ

|Zaloguj się

Livigno - przewodnik turystyczny


Livigno to niewielka włoska miejscowość, będąca jednocześnie ważnym ośrodkiem narciarskim. Jej centralna część leży na wysokości 1816 m n.p.m, natomiast trasy sięgają nawet 2800m n.p.m.. Ze względu na charakterystyczny klimat tego miejsca oraz jego położenie, śnieg utrzymuje się tu nawet przez dziewięć miesięcy w roku. Ponadto, Livigno nazywane "włoskim Tybetem" to miejsce o największym nasłonecznieniu w całych Alpach.

Blisko 30 wyciągów obsługuje szerokie, zróżnicowane trasy o łącznej długości 115 km, położone na dwóch zboczach masywów górskich - wschodnim Mottolino i zachodnim - Carosello 3000

Mottolino to największy obszar narciarski Livigno. Najdłuższa trasa to aż 6 km rozciągnięte po grzbiecie Monte della Neve, obejmujące przejazd przez las. Koniec trasy znajduje się praktycznie w centrum miasteczka, przy głównej stacji linowej.

Livigno oferuje świetne tereny do nauki jazdy. Na początkujących czeka aż 25 km łagodnych tras położonych na słonecznych stokach Carosello. Średniozaawansowani fani carvingu mogą skorzystać z fantastycznych szerokich tras widokowych po stronie Mottolino, Carosello natomiast to doskonały wybór dla amatorów jazdy klasycznej, do dyspozycji jest aż 40 km tras w dolinie. Czarnych tras jest tu niewiele, a ich stopień trudności nie jest największy, jednak zaawansowani narciarze również nie powinni się tu nudzić. 

Livigno to również dość ciekawy teren dla snowboardzistów. Snowpark na Mottolino to największy tego typu obiekt we Włoszech, jest również znaczącym miejscem na tle innych europejskich ośrodków narciarskich. Sam park oferuje zespoły przeszkód i skoczni o różnych stopniach trudności, halfpipe oraz dużą poduszkę do bezpiecznych ćwiczeń powietrznych ewolucji. W pobliżu usytuowane są tory do Board/Skicrossu. 

Również narciarze biegowi mają zapewnione doskonałe warunki. Dla nich udostępnione zostało aż 30 km tras biegnących wzdłuż rzeki Spöl. Dodatkowym atutem jest dwukilometrowa pętla oświetlona do późnych godzin wieczornych. 

Zarówno na stokach jak i w miasteczku znajduje się wiele przytulnych bacówek. Poza stokami Livigno oferuje inne atrakcje. Lodowisko, tor saneczkowy, kino, ścianka wspinaczkowa, aquapark AquaGranda... To tylko niektóre z nich. Warto również wspomnieć, że jest to też świetne miejsce dla miłośników zakupów. Livigno to strefa wolnocłowa, w której nie brakuje sklepów z produktami o obniżonych cenach. Autor
Komentarz
Rafał Barański: Tego miejsca nie trzeba przedstawiać - już chyba każdy o nim słyszał... Szkoda że bliżej Polski nie ma takiej miejscówki.
Napisano: 2011-10-28 22:04:09 #go135
Twój komentarz Tylko zalogowani mogą dodawać komentarze.